Hotline
444 1 284

Borsa Teknik Analiz Eğitimi

Ana Sayfa / Eğitimler / Eğitim Detay

Borsa Teknik Analiz Eğitimi

Eğitimimiz, Borsa İstanbul’da yatırımı olan ya da yatırım yapmak isteyen yatırımcılara yönelik, 2 ana analiz metodundan biri olan “Teknik Analiz” metodunun; basit, anlaşılır ve kolay uygulanabilir içeriğini kapsamaktadır.

Hemen Satın al

Borsada özel yatırımcılar tarafından en yaygın kullanılan analiz yöntemi teknik analizdir. Tarihsel fiyatların incelenmesine dayanır ve bir varlığın gelecekteki hareketlerini tahmin etmeyi mümkün kılar. Teknik analiz olasılıkların incelenmesi etrafında şekillenir. Onu oluşturan unsurlar çok çeşitlidir: grafik desenleri, Japon mum çubukları, teknik göstergeler ve grafik gösterimler.

 

Sertifikalı bu eğitim ile yatırımcılar ve yatırımcı adayları ucuz ve kaliteli hisse seçimi, seçtikleri hisselerde doğru ve sürdürülebilir kar kazanımları yönünde yetkinlik kazanacaklardır.

Borsa Teknik Analiz Eğitimi

Temel ve Teknik Analiz Nedir? Forex ve Diğer Yatırım Araçları İçin Önemi Nedir?

Yatırım yapmaya ilgisi olan insanlar genellikle içgüdü, bir varsayım ya da bir tavsiye üzerine hareket ederler. Ancak Temel ve Teknik Analiz Eğitimini alan yatırımcı;

 

  • Her iki analiz yöntemini sentezleyerek var olan ve gelecekte var olması muhtemel risk faktörlerini tespit eder.
  • Geçmişte meydana gelen fiyat hareketlerini incelenerek, gelecekte meydana gelebilecek fiyat hareketlerini öngörebilir.
  • Yatırımını matematiksel denklemler ile grafiksel veriler üzerinden analiz yaparak incelediği parite üzerinde daha kesin sonuçlar elde eder.
  • Bu sayede yatırımcı ortaya koyduğu sermayesini koruduğu gibi kar realizasyonları yaparak sermayesini büyütmek için daha sağlıklı sonuçlar elde eder. Çünkü kuracağı stratejininaltında bilimsel temeller yatmaktadır.

Günümüzde yatırımcılar birçok yatırım aracına yönelse de son dönemlerde Yerli ve Yabancı Borsalar gibi kavramlara insanlar daha çok ilgi duymaktadır.

 

Bu tip yatırım araçları kısa sürede yüksek kâr bırakmaları nedeni ile yatırımcıların iştahını kabartmaktadır. Fakat teknik analiz ve temel analiz eğitimi almayan yatırımcılar maalesef yatırımlarını yanlış stratejilerle eritip tamamını kaybedebilmektedir

 

Eğitim Sonunda Katılımcı Öğrencilere her Eğitim için ayrı ayrı "Uluslararası Onaylı ve TC kimlik kartına tanımlı Sertifika" Verilecektir.

Canlı Chat Etkin
Hemen Satın Al

Sizi Aramamızı İster misiniz?

Başvuru formunu doldurun eğitimler ile ilgili bilgi vermek için kısa sürede size ulaşalım.